Fotogaléria1

pilkova@christozova

Stretnutia priateľov

Ako to všetko začalo?

Všetko začalo vo februári 2006, keď som sa zapojila doprvého projektu ZOO. Spoznala som nielen vyučovanie prostredníctvom projektového vyučovania, ale aj fantastických ľudí, s ktorými som začala spolupracovať. Oslovila ma Ing. Zuzana Christozova, ktorá mi ukázala ako prvá iné možnosti vyučovania. Ponúkla mi spoluprácu  s p. Lieven Van Parys, ktorý je tvorcom projektu ZOO, Zoznámila som sa tiež s prácou v NSS pod vedením Ing. Ľubice Sokolíkovej www.etwinning.sk. Po ukončení práce na prvom krásnom a veselom projekte  prišlo prekvapenie.

Prekvapenie.

22.februára 2007 prišlo  veľké prekvapenie, pretože som mala vycestovať do Bruselu na konferenciu  eTwinning. Zúčastnilo sa jej viac ako 400 učiteľov z celej Európy, korí diskutovali o budúcnosti programu eTwinning.

Vo svojom úvodnom vystúpení európsky komisár pre vedu a vzdelávanie Ján Figeľ hovoril o potrebe partnerstva škôl eTwinning ako súčasti nového Programu celoživotného vzdelávania na roky 2007-2013.Celá konferencia prebehla pod názvom Minulosť, prítomnosť a budúcnosť partnerstva škôl. Myšlienka zjednotenia Európy je postavená na budovaní partnerstva, porozumenia, solidarity a tolerancie. Učitelia z jednotlivých krajín spolu komunikovali, vymieňali si skúsenosti ako skvalitniť vzdelávanie, vzdelávací proces. Získali inovatívne prístupy, nadväzovanie nových pracovných kontaktov a využívanie moderných technológií. Na konferencii eTwinning boli udelené ceny najúspešnejším európskym školským projektom využívajúcim informačné a komunikačné technológie. Slovenskú republiku prezentovali učitelia, ktorí už majú skúsenosti s projektovým vyučovaním.

Práve na tejto konferencii som sa stretla prvý krát s kolegom Lievenom Van Parys. Doteraz sme sa poznali len prostredníctvom mailov  a fotografií. Príjemné prekvapenie nás čakalo, keď navrhol spoluprácu na novom projekte.

Spoločne Ľubica , Alexandra, Zuzana a Lieven v Bruseli 2007.

Ako nás Lieven učil hrať karty. Alexandra, Zuzana, Lieven, Erika a Takeo.

Stretnutie v Bruseli február 2007

Stretnutie v Bruseli v novembri 2006