Kids h@nd in  h@nd

03 júna 2007

pilkova@christozova

Niečo o našom projekte

Projekt Kids h@nd in h@nd.

Všetky deti sú rovnocenné a majú vlastné pocity a myšlienky. Nechajme vyjadriť naše deti  myšlienky a pocity prostrednístvom projektu Kids h@nd in h@nd  spolu s našimi priateľmi z celého sveta.

Čo je cieľom tohto projektu:

Zábavnou formou uvádzať žiakov do oblasti multimediálneho umenia. Formovať tvorivý postoj žiakov ku každej riešenej úlohe. Viesť žiakov k poznávaniu výrazových možností, vyjadrovacích prostriedkov. Vytvárať podmienky pre rozvíjanie citlivosti, vnímania, myslenia, obrazotvornosti a fantázie. Zamyslieť sa nad správaním a konaním seba,iných. Vyjadriť svoje pocity- nebyť chladným.  Rozvíjať zručností žiakov. Spoznávať prácu rovesníkov z iných škôl z EU . Ako to môžeme urobiť?

Tvorba ručičiek.

Najprv  sme urobili otlačok ruky, čo je podpis vyrobený rukotlačou na papier jednou z vašich rúk. Potom ich otlačili na pestrofarebný spôsob. Keď sme vytvorili malú tvár  na vytlačenej dlani ruky, ktorá ukazuje naše pocity, vytvorili sme obraz. Použili sme pohybujúce sa oči, ktoré  nám zaslal koordinátor projektu Lieven Van Parys.

Tvár je obraz srdca a oči sú zrkadlo do duše.

Dlaň ruky je miesto, kde cítime istotu a bezpečie.

Digitalizácia tváričiek.

Prečo práve tvár? Tvárou môžeme vyjadriť naše pocity. Hneď odhalíme človeka, ktorý je smutný, veselý, nahnevaný, agresívny, láskavý, priateľský, prekvapený či zúfalý...

Zaoberali sme sa preto pocitmi, prežívaním, gestom, mimikou... Nebolo to pre deti ťažké, hneď reagovali a vedeli rozpoznať mimiku tváre. Pripojme sa k  ďalším dvom aktivitám. Poďme kresliť tváre žartovnými a umeleckými prostriedkami v programe Tux Paint, ktorý je voľne šíriteľný a je možné stiahnuť s pomocou hyperlinku z tejto stránky. Pohybujúce oči je možné umistniť do programu.

Kartová hra : „Vyjadri svoje pocity, nebuď chladný.“

Budeme používať otlačky ruky na našu kartovú hru: „Vyjadri svoje pocity, nebuď chladný.“

Skladá sa z 5 setov, 12kariet otlačených rúk vyrobených deťmi z celého sveta. Každá karta reprezentuje pocit, stav, myseľ: som šťastný! som smutný! som nahnevaný! bojím sa! som chladný...

Na každej kare hore ukazujú ruky počet - hodnotu. Počas hry hodnotíme hod špeciálnou kockou, alebo kruhom, ktorý sa otáča. Na kocke a kruhu sú symboly, podľa ktorých priraďujeme hráčom body.

Výstava  projektu kids h@nd in  h@nd

V priestoroch školy ZŠ A.Stodolu prebieha v mesiaci jún výstava projektu h@nd in h@nd. Tak si rodičia aj deti môžu prezrieť prácu na projekte.