BESEDA S BRUNOM HORECKÝM

Turčianska knižnica v Martine, pobočka Záturčie zorganizovala v marci 2007 pre žiakov našej školy besedu s Brunom Horeckým, ktorý je autorom známeho detského časopisu „Fľak“.

Deti 3. a 4. ročníka sa spolu s pani učiteľkami na besedu tešili a pripravili si ukážky z jeho tvorby, vlastné vtipy a vtipné kresby, čím autora milo prekvapili. Samozrejme si pripravili mnoho zaujímavých otázok, na ktoré im ochotne odpovedal. Pýtali sa aj na jeho knižky, ktoré spolu s obľúbenou „tetou Bebou“, knihovníčkou pani Beátou Šufákovou radi čítajú v knižnici. Bruno Horecký deti za aktivitu odmenil a deti poďakovali autorovi potleskom.

Stretnutie sa skončilo autogramiádou, počas ktorej sa Bruno Horecký s úsmevom na tvári trpezlivo podpisoval na pamiatku takmer všetkým zúčastneným deťom.